Czy warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety mają na całym świecie tyle samo zwolenników co przeciwników. Osoby negatywnie nastawione do tego typu produktów twierdzą, że zatruwają one organizm, a mówiąc bardziej kolokwialnie są chemią, którą niepotrzebnie wprowadzamy do naszego ciała. Zapewne w niektórych przypadkach jest to prawda, jednak podchodząc do tematu rozsądnie i z odpowiednim przygotowaniem suplementy diety takie jak np. spalacz tłuszczu przyniesie nam bardzo wiele korzyści bez jakichkolwiek negatywnym skutków.

Przede wszystkim musimy analizować skład produktów. Wielu sceptyków po przeanalizowaniu etykiety przekonuje się, że duża część suplementów diety to mieszanka witamin, minerałów i ziół, które naturalnie występują w przyrodzie i w produktach spożywczych, które każdy z nas zjada codziennie chociażby na obiad. Czasami aby zapewnić naszemu ciału odpowiednią ilość witamin musielibyśmy spożyć taką ilość pożywienia, że dla przeciętnego człowieka będzie to niemożliwe. Nietrafiony też wydaje się argument sceptyków, że producenci dodają do suplementów diety „chemię”, o której nie wspominają na etykiecie. Przede wszystkim suplementy diety są regularnie kontrolowane i badane i tego typu praktyki w przypadki firm istniejących na rynku od lat na pewno zostałyby wychwycone przez odpowiednie instytucje i urzędy.

Kolejny argument to względy ekonomiczne – należy pamiętać, że każdy składnik suplementu diety to dla producenta dodatkowy koszt. Dlaczego mieliby się oni narażać na dodatkowe koszty za składniki, których nie wymieniają na etykiecie, a dodatkowo jeszcze ten koszt ukrywać? Rozsądnie stosowane suplementy diety, dla zdrowego człowieka mogą przynieść wiele korzyści.