Kuferek – pudełko na biżuterię

Każda pani od czasu do czasu kupuje nowe kolczyki lub bransoletki. Odpowiednie akcesoria i dodatki podkreślają charakter stroju. Zdarza się, że tuż przed ważnym spotkaniem nie możemy znaleźć ulubionej pary klipsów czy łańcuszka. Poręczne pudełko na biżuterię jest wówczas na wagę złota.

Kuferek, w którym będziemy przechowywać skarby musi być odpowiedniej wielkości. Pudełko na biżuterię nie może być zbyt małe, ponieważ ozdoby będą z niego wypadać. Ponadto mało miejsca oznacza zazwyczaj bałagan. Jeśli zdecydujemy się już na konkretny rozmiar, kuferek należy umieścić na komodzie lub w łazience. Ważne jest aby pudełko na biżuterię miało swoje stałe miejsce w domu. Wybierając model typu drewniana szkatułka, lepiej jest postawić go w sypialni lub pokoju. Nadmierna wilgoć, która jest obecna w łazience może spowodować szybkie niszczenie pudełka.

Pudełko na biżuterię może mieć szufladki. Ładnie wykonana drewniana szkatułka będzie posiadała również niewielkie lustereczko oraz liczne przegrody. Dzięki takim rozwiązaniom możemy pogrupować biżuterię na poszczególne kategorie. Oddzielnie układamy kolczyki, klipsy i pierścionki. Biżuterię, której nie nosimy powinniśmy się pozbyć. Kuferek nie może pomieścić wszystkich drobiazgów. Aby nie trzeba było nigdy szukać poszczególnych par, pudełko na biżuterię musi zawierać tylko noszone i lubiane egzemplarze błyskotek. Drewniana szkatułka może być w pięknym stylu retro. Taki kuferek jest niezwykle stylowy i nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Jeśli lubimy nowoczesność możemy pokusić się o marmurowe pudełko na biżuterię. Należy przy tym uważać, gdyż dosyć łatwo się tłucze.

Kuferek powinna mieć każda pani, która lubi porządek w swoich drobiazgach. Dzięki takiemu,, pomocnikowi” żadna para ulubionych kolczyków nie ma prawa się zawieruszyć.