Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry przed położeniem się spać, jest bardzo ważne i powody dla których powinniśmy to robić, są nam dobrze znane.
Skóra nocą ma szansę odpocząć i się zregenerować a brud jaki na niej pozostawimy, nawet ten niewidoczny dla naszych oczu może powodować jej duże zaniedbanie. Co już na pewno, po pewnym czasie, dojrzymy bez problemu.

Szara, zmęczona cera, zmarszczki, bruzdy, zaskórniki i wykwity. To może nas czekać jeśli nieodpowiednio zadbamy o naszą twarz.
Najpierw powinniśmy umyć twarz delikatnym płynem do tego przeznaczonym, później warto przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem. Nawet jeśli na co dzień nie malujemy się, to i tak warto użyć płynu micelarnego, nie zważając na to, czy napisane jest na nim “płyn do demakijażu”. Takie płyny bardzo dobrze zmywają zanieczyszczenia dnia codziennego, takie jak kurz i był, które osiadają na naszej delikatnej skórze twarzy.

Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić wacik. Dopiero gdy nasz wacik po przetarciu skóry, wciąż jest czysty, możemy powiedzieć, że i nasza skóra taka jest.