Petardy i fajerwerki na Sylwestra

Nowy Rok, czyli pierwszy stycznia i Sylwester są obchodzone w Polsce niezwykle hucznie. Wiele osób spotyka się w gronie przyjaciół i rodziny by świętować nadejście nowego roku. Sylwester i Nowy Rok, to dni w których można puszczać petardy i inne,, wybuchowe” akcesoria.

Fajerwerki na Sylwestra bywają niezwykle widowiskowe. Feeria barw, fantazyjne kształty oraz rozmach zachwycą każdego. Petardy są mniej efektowne. Z pewnością robią też znacznie więcej hałasu niż sztuczne ognie. Fajerwerki na Sylwestra i sztuczne ognie możemy kupić na licznych stoiskach, które wyrastają w tym okresie jak grzyby po deszczu.

Puszczając petardy bądź sztuczne ognie musimy zachować szczególną ostrożność. Aby bezpiecznie korzystać z widowiska musimy odpowiednio odpalić lont takiego wyrobu. Należy zapoznać się z instrukcją i w razie wątpliwości zwrócić się o pomoc do sprzedawcy.

Nigdy nie pozwalajmy małym dzieciom dotykać petardy. Sztuczne ognie i fajerwerki na Sylwestra maluchy powinny oglądać przez okna domów. Poinstruujmy także nastolatków, w jaki sposób należy odpalać sztuczne ognie.

W te szczególne dni nie zapomnijmy o zwierzętach. Na ogół bardzo boją się głośnych wybuchów petardy i ostrych świateł. Jeżeli fajerwerki na Sylwestra sprawiają, że zwierzę bardzo cierpi, możemy poprosić weterynarza o receptę na łagodny środek uspokajający dla zwierząt.

Radość z zabawy noworocznej powinna odbywać się w bezpiecznych warunkach. Nadmiar alkoholu i brawura może prowadzić do nieszczęścia, dlatego umiejętnie obchodźmy się z fajerwerkami.